Długa droga do domu

Veni, vidi, vici! Dojechaliśmy na drugi koniec swiata a nasz poziom tęsknoty za domem osiągnął wyżyny. Czas wracać!

Żeby nie było zbyt łatwo, postanowiliśmy ostatni kawałek przemierzyć jak zwykle, czyli rowerem. Pod koniec marca - dokładnie w Wielkanoc - pojawimy się w Rzymie i stamtąd obierzemy kurs na ojczyznę. Mamy nadzieję, że wiosna w Europie będzie równie piękna jak w zeszłym roku. 
Ponieważ z Polski do Rzymu już całkiem blisko, a bilety lotnicze z roku na rok coraz tańsze, proponujemy Wam wspólną wycieczkę! Jeśli ktoś znalazłby w kwietniu/maju trochę czasu, byłoby nam niezwykle miło porowerować razem przez Italię, Austrię, Czechy albo Polskę.
Dołączać można w każdym momencie, zależy to wyłącznie od Waszego wolnego czasu i logistyki. Nasz plan z grubsza zakłada przejazd EuroVelo 7 do Pragi, a potem się zobaczy. Poniżej kilka konkretnych pomysłów:

 

1. Słoneczna Italia

Kwiecień w Polsce ostatnio bywał bardzo zimny - dlaczego by nie wyskoczyć w tym czasie na południe? Trasa z Rzymu do Florencji (blisko) lub Modeny (dalej) powinna być idealna o tej porze roku. Potrzeba zarezerwować około 2 tygodni urlopu w kwietniu.

2. Z Salzburga do Pragi

Ok. 400 łatwych kilometrów, które powinniśmy przemierzyć przez ostatnie 10 dni kwietnia - tempo jak zwykle zrelaksowane. austriackie podnóże Alp i czeskie równiny pełne przydrożnych knajpek i pieknych widoków.

3. Majówka w Czechach

Tak się szczęśliwie składa, że w ten przyjazny urlopowo czas powinniśmy być akurat w Pradze. Nie zabraknie nam więc podstawowego paliwa cyklistów. Wariant ten zakłada kilkudniowy przejazd przez Czechy - dla tych, co nie mogą wziąć więcej niż kilka dni urlopu - lub dłuższy powrót przez Polskę.

4. Wyprodukowano w Polsce

A może nie bawić się w męczące pociągi czy samoloty? W połowie maja będziemy już w Polsce. Nasza trasa jeszcze nie jest ustalona - jesteśmy otwarci na propozycje:)

Skomentuj ()
Wszystkie wpisy Strona główna